De Meteorendag der Lage Landen zou dit jaar georganiseerd worden op zaterdag 13 november in Tilburg. Wegens de verslechterde coronasituatie en het annuleren van de Astrodag, heeft het bestuur ook besloten de Meteorendag te annuleren.
We kijken naar de mogelijkheden om de meteorendag op een later moment, mogelijk voorjaar 2022, opnieuw te organiseren.
Oude berichtgeving:
Dankzij de versoepelingen van de coronamaatregelen is het mogelijk om weer een bijeenkomst te organiseren voor geintersseerden. Dit jaar is een speciale editie, aangezien de werkgroep 75 jaar bestaat. De Meteorendag zal parallel aan de Astrodag worden georganiseerd. Twee werkgroepleden ontvangen die dag namelijk een onderscheiding van de KNVWS. Hieronder vind je alle informatie voor het programma.
Datum:
Zaterdag 13 november in Tilburg
Locatie
De meteorendag zal plaatsvinden in het Natuurmuseum Brabant (praktische informatie). Toegang tot de bijeenkomst is op deze locatie op basis van de CoronaCheck-app.
Programma
Hieronder staat het programma van de meteorendag. Wil je nog een bijdrage leveren in de vorm van een presentatie? Meld je dan snel aan zodat de organisatie kan kijken of we jouw bijdrage nog kunnen inplannen.
Van | Tot | Spreker | Onderwerp |
---|---|---|---|
10.00 | 10.30 | – | Inloop met koffie/thee |
10.30 | 10.45 | Joost Hartman | Welkom en 75 jaar Werkgroep Meteoren |
10.45 | 11.15 | Sebastiaan de Vet | Ontdek (Nederlandse) meteorieten in het Delft Meteorite Lab |
11.15 | 11.45 | Job Geheniau | Meteorendetectie met behulp van radioreflectie |
11.45 | 12.00 | – | Uitloop/vragen/discussie |
12.00 | 13.00 | – | Lunch |
13.00 | 15.00 | Gert Jan Netjes / Dušan Bettonvil | Programma icm. Astrodag, uitreiking prijzen en lezingen Gert Jan Netjes en Dušan Bettonvil |
15.00 | 15.15 | – | Theepauze |
15.15 | 15.45 | Astrid Geurts Eeuwes | Micrometeorieten |
15.45 | 16.15 | Felix Bettonvil | Testen van een ablation en dark flight simulator |
16.15 | 16.45 | Joe Zender | Het CILBO Observatory: de analyse van spectrale data |
16.45 | 17.00 | – | Uitloop/vragen/discussie |
17.00 | – | – | Afsluiting en aansluitend eten in Tilburg |
In de middag zal het programma deels samenvallen met de Astrodag en zullen er presentaties worden gegeven door de prijswinaars van de Dr. J. van der Biltprijs Gert Jan Netjes en de Hugo van Woerdenprijs Dušan Bettonvil.
Na afloop gaan we traditiegetrouw weer uit eten (op eigen kosten) bij een restaurant vlak bij de evenementlocatie. Geïnteresseerden kunnen ter plekke aansluiten.
Aanmelden en kosten
Deelname aan de meteorendag is gratis. Kosten voor de lunch zijn 15 euro (samen met de deelnemers van de Astrodag, eigen lunch nuttigen in het restaurant van de locatie is helaas niet mogelijk). De capaciteit van de zaal is beperkt, dus meld je snel aan! Toegang tot de bijeenkomst is op deze locatie op basis van de CoronaCheck-app.
Gebruik het emailadres info@werkgroepmeteoren.nl om je aan te melden en je wensen voor lunch en bijdrage aan het programma kenbaar te maken. Het verschuldigde bedrag kun je op de dag zelf voldoen.
let op: je kunt je nog aanmelden tot dinsdag 9 november 23:59 uur in verband met het doorgeven van het deelnemersaantal aan de locatie.